Cornel Dinu distruge un oficial de la Dinamo

Cornel Dinu a făcut o analiză dură după meciul cu Sepsi Sfântu Gheorghe, 0-0. El s-a luat în special de un om din club.

„Nu aveam cum să vedem ceea ce dorește Claudiu, abia a sosit la echipă. Vom putea observa ceva abia după pauza internațională. Acum ne putem face o impresie a moștenirii primite.

E o asemănare între jocul de la Galați, cu Brăila, și prima repriză de astăzi. De fiecare dată adversarii au controlat jocul în primele 45 de minute. După pauză, într-adevăr, au avut câteva ocazii. Dinamo a avut primul corner în minutul 64 cred. E ceva unic în istoria clubului cred. Este vorba de atitudine și de găsirea unei formule de joc.

În această degringoladă de aducere a jucătorilor, asta e situția. În toată lumea, de acest lucru se ocupă niște oameni pricepuți. Nu poți lăsa un astfel de departament pe umărul lui Iorga, unul care a apărat mai mult poarta de la Rin decât pe terenul de fotbal. Sigur, există și niște interese din partea anumitor impresari”, a declarat Cornel Dinu pentru TV Digi Sport.

Next Vă mai amintiți de el? Unde joacă acum ”Ibrahimovic de România”