Echipa de start cu Clinceni. Montini revine de ziua lui

Dinamo începe astăzi play-out-ul în forță după un sezon regulat nesatisfăcător pentru fanii dinamoviști. Dar cu sute de probleme financiare și sportive, nici rezultatele nu puteau fi diferite față de situația clubului în momentul de față.

Dusan Uhrin a anunțat primul 11 cu Academica Clinceni. Slavko Perovic a revenit în atac, în timp ce Mattia Montini a revenit în lot după ce a lipsit aproape 3 luni, chiar de ziua lui. Atacantul italian care a fost golgheterul lui Dinamo sezonul trecut cu 13 reușite a împlinit astăzi 28 de ani. Ultimul meci în care fotbalistul a prins minute a fost cel Chindia Târgoviște, 4-1, când fotbalistul a stat pe teren 2 minute și a reușit să și marcheze!

Ahmed Bani nu a mai prins astăzi primul 11. Și nici Andrei Sin, autorul unui gol de poveste cu FCSB, în derby-ul câștigat cu Dinamo cu 1-0.

Echipele de start:

Dinamo:

Piscitelli – Kostrna, Puljic, Grigore, Skovajsa – Ioan Filip, Răuță – Vali Lazăr, Fabbrini, Moldoveanu – Perovic

Rezerve:

Cătălin Straton, Mihai Popescu, Andrei Sin, Mihaiu, Ahmed Bani, Daniel Popa, Mattia Montini

Academica Clinceni:

Santos – Kontoes, Patriche, Munoz, Dobrescu – Albu – Merloi, Vojtus, Cebotaru, Ion – Moussa

Rezerve:

Vâlceanu, Fundu, Buziuc, Jovan Markovic, Gabi Matei, Paul Pârvulescu, Adrian Șut

Previous DEZVĂLUIRE Borcea încă vrea la Dinamo: ”Nouă inși eram”
Next Explicațiile lui Dusan Uhrin: ”E foarte important”