Zi importantă pentru Dinamo. Ultimele informații de la Tribunalul București


Dinamo respiră cu ajutorul suporterilor, dar astăzi au un alt hop important de trecut. Fanii s-au mobilizat pe rețelele de socializare și pe grupurile de whatsapp pentru a merge la Tribunalul București, secția comercială, să-l aștepte pe Pablo Cortacero în cazul în care acesta va ajunge până la urmă în România pentru a participa la proces. În caz contrar, oricum, să strige pentru dreptate pentru Dinamo, în speranța că cei din DDB vor avea câștig de cauză și vor putea conduce în continuare clubul.

Sunt mai multe dube de Jandarmi care asigură liniștea publică în fața Tribunalului, secția Comercială de lângă stația de metrou Petrache Poenaru, fosta Semănătoare. Forțele de ordine se tem că vor veni mulți suporteri și ar putea ieși un conflict între ei și acționarul majoritar care nu a dat niciun ban de când a preluat Dinamo. La ora 9 erau puțini suporteri, iar Pablo Cortacero încă nu și-a făcut apariția, dar procesul începe la ora 10:00.

Citește și:

ROMÂNIA FRUMOASĂ Două obiective care ar merita mai multă atenție

Previous Omul cu care a negociat Mulțescu: „E un om foarte serios”
Next Pablo Cortacero a mințit din nou

No Comment

Leave a reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *