VOR o MINUNE Dinamo reușește cea mai frumoasă victorie a sezonului. Dusan Uhrin: ”Sper”

Astra Giurgiu i-a încurcat pe dinamoviști în ultimele sezoane de fiecare dată când și-au făcut planuri pentru intrarea în play-off. N-a mai fost cazul în această seară, când ”câinii” au mușcat de două ori și bine din giurgiuveni, într-o victorie spectaculoasă, 2-0, în Ștefan cel Mare.

Perovic a deschis scorul în minutul 65, din penalty-ul obținut de italianul Fabbrini. 8 minute mai târziu, Grigore a asigurat victoria lui Dinamo cu o lovitură de cap din centrarea lui Sorescu.

După această victorie, Dinamo a urcat pe 8, având 31 de puncte acumulate după 23 de etape, și speră în continuare la calificarea în play-off.

DINAMO – ASTRA 2-0
Au marcat: Perovic ’65 – pen., Grigore ’73

”Mrzljak a jucat bine. Fabbrini a jucat bine, Grigore la fel, trebuie să ținem cont și de regula U21. Nu cred că a contat faptul că și-au primit băieții banii. Am lucrat foarte mult la capitolul organizare de joc, sper ca jucătorii să încerce să înțeleagă ce le cer. Terenul de aici a fost bun, mai bun decât la Săftica”, a declarat Dusan Uhrin după meci.