Viitorul sună bine la Dinamo. Ce au făcut U19 și U17 cu echipele lui Hagi

Viitorul este roz la Dinamo dacă stăm să ne luăm după performanțele echipelor de juniori ale clubului. Under19 și Under17 au jucat astăzi împotriva Viitorului Constanța la aceleași categorii de vârstă. Juniorii sub 19 ani  ai ”câinilor” s-au impus cu 3-1, în timp ce elevii lui Gică Hagi au câștigat cu 3-2 partida jucată cu Under 17.

Dinamo U19 – Viitorul U19 3-1

Au marcat: Motroc 48, Răducanu 51, Vasile 60 / Tucaliuc 67
După 10 etape, Dinamo este lider, cu 25 de puncte, iar Viitorul este pe locul doi, cu 22 de puncte.

Echipele de start:

Dinamo U19: Șt. Fara, Mișilăricu, R. Grigore, V. Motroc, Demei, Fl. Vasile, Mitrăneu, Gheorghe, Crețu, Răducanu, Longher
Antrenor: Laurențiu Diniță

Viitorul U19: Murariu, Sabangeanu, Vidrăsan, Acasandrei, Neciu, Boboc, Ene, Negrean, Tucaliu, Pop, Bănică
Antrenor: Vasile Mănăilă, Cristian Cămui

Dinamo U17 – Viitorul U17 2-3
Au marcat: Cl. Stan 22, Manole 43 / L. Munteanu 4, 42, 48
Prima repriză a fost una echilibrată. Viitorul a deschis scorul în minutul 4, prin Louis Munteanu, care a marcat cu un șut de la 16 metri. Dinamo a egalat până la pauză prin atacantul Claudiu Stan, în minutul 22, după un contraatac excelent.

FC Viitorul se menține pe primul loc în clasamentul juniorilor sub 17 ani. Echipa din Ovidiu are 28 de puncte după 10 etape. Dinamo este pe locul 6, cu 12 puncte.

Dinamo U17: Ciobanu, Andronic, Brat, Giafer, Stancu, Bani, Bucur, Cl. Stan, Manole, Mitran, Florescu
Antrenori: Sorin Bucuroaia, Marius Ardeleanu

Viitorul U17: Mușat, Grosu, Sârbu, Vlad, Mureșan, Călin, Matiș, Grameni, Girsik, Munteanu, Pitu
Antrenori: Constantin Fălină, Nicolae Roșca