VIDEO Paul Anton face spectacol în Rusia. A înscris două goluri SUPERBE!!!

Fostul căpitan al lui Dinamo, vândut cu doar 500.000 de euro în Rusia, Paul Anton (26 de ani), face spectacol la noua sa echipă. El s-a impus rapid în primul „11” al lui Anji Makhachkala, iar azi a încununat CONVOCAREA la echipa națională prin două goluri SUPERBE! El era golgheterul ”câinilor” când a părăsit echipa, cu 7 reușite.

El a contribuit decisiv la victoria din această seară, în meciul cu Tosno, câștigat de Anji azi cu 2-0.

Românul a deschis scorul în minutul 18, marcând printr-un șut superb de la 25 de metri. Mijlocașul și-a completat meciul perfect în minutul 43, când a înscris din nou, printr-un șut plasat de la 17 metri. Anji a obținut o victorie extrem de importantă în contextul luptei pentru evitarea retrogradării. Echipa românului a urcat pe locul 13, acumulând 24 de puncte.