VIDEO Moți a marcat pentru Ludogorets

Fostul fundaş al lui Dinamo, Cosmin Moţi, a marcat un gol (VIDEO AICI) în partida pe care echipa sa, Ludogorets Razgrad, a câştigat-o, în deplasare, cu scorul de 4-2 (2-2), în faţa formaţiei Vitoşa Bistritsa, în etapa a patra a campionatului din Bulgaria.

Moţi a jucat tot meciul şi a înscris din penalty în minutul 38. Celălalt român care joacă pentru campioana Bulgariei, Claudiu Keşeru, nu a fost convocat pentru această partidă.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost reuşite de Misidjan ’12, Campanharo ’72 şi Juninho Quixada ’85, în timp ce pentru gazde a înscris Dolapşiev, în minutele 4 şi 36.

În urma acestei victorii, Ludogoreţ Razgrad a urcat pe locul doi în clasament, cu şapte puncte şi un meci mai puţin disputat.

Apărătorul este foarte iubit la Razgrad. În august 2014, într-un meci cu Steaua din play-off-ul Europa League, Cosmin Moţi a intrat în poartă după ce Stoyanov a fost eliminat în minutul 119, iar fostul fundaş al dinamovistilor a apărat două lovituri de departajare și a calificat practic echipa în grupele Champions League.

Dan Petrescu: „Poate băgăm 4,5 jucători noi cu Dinamo”