VIDEO GOL fabulos a lui Gicu Grozav pentru Terek

Fostul dinamovist, Gicu Grozav, pare să fi revenit la forma de altădată și a reușit să înscrie un nou gol pentru Terek. Cu toate acestea, echipa sa a pierdut deplasarea de la Orenburg, scor 1-2.

Integralist la oaspeți, Grozav a marcat golul de 1-1 în minutul 73, însă Terek a pierdut după pe Pliev a marcat în propria poartă cu un minut înainte de final.

Terek, echipa la care mai joacă și Torje este pe locul 7 în Rusia, cu 33 de puncte.

Grozav este cunoscut ca un dinamovist 100% și chiar a fost împrumutat la Dinamo în 2015, când a înscris 4 goluri în 11 partide. ”Dintre echipele mele preferate DOAR DINAMO BUCUREȘTI mai joacă în prima ligă și sper să ia cel puțin un trofeu în acest an”, spunea Gicu Grozav într-un interviu pentru Gazeta Sporturilor în octombrie 2016.