VIDEO Fazele importante și golurile echipei de aseară

Dinamo a făcut un antrenament foarte bun aseară cu Aris Limassol. Echipa pregătită de Vasile Miriuţă s-a impus cu 5-0 în partida cu formația de pe locul 13 în prima ligă cipriotă.

Prima repriză a fost echilibrată, mai ales că ambele echipe au jucat cu rezervele în prima parte a meciului. Mihai Popescu a dechis scorul chiar înainte de pauză, în minutul 45.

În partea a doua, Miriuţă a schimbat aproape toată echipa, iar asta s-a simţit imediat în teren. „Câinii” au mai marcat de patru ori şi s-au impus cu 5-0.

Însă, având în vedere că urmează meciul din campionat cu Apollon, de duminică, Aris s-a prezentat la amicalul cu Dinamo cu doar şase jucători din lotul primei echipe. În primul 11 al ciprioţilor s-a aflat şi fostul atacant al Rapidului, trecut şi pe la FC Koln, Alexandru Ioniţă. VEZI VIDEO AICI!