VIDEO Cosmin Moți, gol superb în campionatul Bulgariei

Cosmin Moți pur și simplu scrie istorie la Ludogorets Razgrad. Are o peluză cu numele său, tabloul său este așezat la loc de cinste într-un restaurant al orașului și este cel mai vechi jucător din lotul bulgarilor. Chiar dacă formația sa a pierdut partida disputată cu Vereya Stara Zagara, scor 1-2, Moți a marcat un gol superb.

Cosmin Moți și Claudiu Keșeru au fost integraliști în a doua înfrângere stagională a celor de la Ludogoreț, scor 1-2, contra ocupantei poziției a 5-a, Vereya. Gazdele au început tare partida și au deschis scorul în minutul 12 prin Ismail Isa. Moți a egalat în minutul 24, la 3 minute distanță după ce fusese avertizat.

Tabela a fost închisă de S. Kerkar, în ultimul sfert de oră al jocului. Cu toate acestea, Ludogorets Razgrad este pe locul 1, cu 42 de puncte, la doar 1 punct de CSKA Sofia.