VIDEO Claudiu Niculescu i-a răzbunat pe dinamoviști. Ilfovenii au preluat strigătul spartan

FC Voluntari a remizat cu CSU Craiova, scor 0-0, în returul semifinalelor Cupei României, dar va juca finala contra Astrei Giurgiu, grație victoriei din tur, scor 1-0. Astfel, antrenorul ilfovenilor, Claudiu Niculescu, i-a răzbunat și pe dinamoviști, care au pierdut două puncte importante în play-off datorită unui gol marcat de Zlatinski în ultimul minut de joc. Totodată, în sferturile Cupei României, oltenii au eliminat la penalty-uri pe ”câini”.

„Jegurilor, cu Steaua v-aţi pus capră, cu noi vă daţi viaţa!”, a ţipat Cosmin Contra atunci în direcţia oltenilor pe drumul spre vestiare.

FC Voluntari se află la cea mai importantă performanță din istorie. Finala cu Astra se va juca pe data de 27 mai, la Ploiești. Iar Claudiu Niculescu, câștigător al ultimului titlu cu Dinamo, atunci când roș-albii erau ”spartani”, i-a învățat și pe ilfoveni celebrul strigăt.

Echipele de start:
Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, Spahija, Cazan – C. Lazăr, Novac – Căpățână, L. Marinescu, Popadiuc – Ad. Bălan

CSU Craiova: Calancea – Dimitrov, Kelic, Screciu, R. Petre – Băluță, Zlatinski, Gustavo, Burlacu – Măzărache, Ivan