VIDEO Ce-a pierdut Dinamo. Un jucător lăsat să plece de Negoiță a marcat un super-gol

Dinamo a pierdut foarte mulți jucători din cauza zgârceniei patronului Ionuț Negoiță, iar unul dintre ei chiar face senzație în campionatul în care joacă. Eric Bicfalvi a înscris din nou pentru Ural și este unul dintre cei mai apreciați fotbaliști ai rușilor.

Fostul mijlocaș al ”câinilor” a deschis scorul în meciul cu FK Krasnodar, din etapa a doua a primei ligi ruse. În minutul 6, Bicfalvi a sprintat spre careu, a profitat de centrarea lui Kulakov de pe partea dreaptă și a marcat din pronjon, cu un șut printre mâinile portarului Kritsyuk. E primul gol al sezonului pentru Bicfalvi, care a fost integralist și în prima etapă. În cele din urmă, mijlocașul nu și-a putut ajuta echipa să câștige. Ural a pierdut cu 1-2, după un gol primit în minutul 89. Vezi VIDEO AICI

”Nu am fost șocat de oferta făcută de cei de la Dinamo atunci. Ci șocat că, pentru o sumă foarte mică, nu ne-am înţeles să rămân. De fapt, eu am pus la încercare dorinţa lor de a mă păstra. De ce am fost șocat? Pentru că era vorba de două mii de euro în plus. Atât. Mi s-a spus că nu se poate. OK, atunci dacă nu se poate, nu se poate” Eric Bicfalvi, fost mijlocaș Dinamo