Victorie uriașă pentru Hanca în Polonia. Măcar el e pe loc de play-off

Lui Sergiu Hanca îi merge de minune în Polonia. După ce-a marcat săptămâna trecută pentru MKS Cracovia, în această seară ex-dinamovistul a repurtat o victorie uriașă în Ekstraklasa. Sergiu a fost integralist, alături de un alt român Cornel Râpă, în succesul fantastic pe care formația sa l-a bifat la Varșovia în meciul cu Legia (2-0).

Iar echipa lui Hanca a ajuns pe loc de play-off în prima ligă din Polonia, după cele 3 puncte luate pe terenul unei candidate la titlu. Golurile au fost reușite de Javi Hernandez, două, care a avut și el legătură cu Liga 1, evoluând pentru ACS Poli Timișoara în ediția 2015/2016. MKS Cracovia e pe locul 8, ultimul de play-off, cu 8 etape înainte de final. În fața a 25.000 de oameni, cu oaspeții mai ratând și un penalty, cu un jucător al Legiei eliminat, meciul, unul extrem de încins, a avut 15 minute de prelungire! Cracovia n-a mai învins de 68 de ani pe terenul Legiei.