Vezi ce a facut Dinamo Under 19 in Supercupa Romaniei

Dinamo a jucat ieri contra Viitorului in Supercupa Romaniei la o saptamana dupa ce a cedat, 0-4, in finala Ligii Elitelor. Ros-albii de la Under 19 au deschis scorul prin Raducan, un varf de care cu siguranta vom mai auzi la prima echipa a lui Florin Bratu. „Cainii” au avut alta atitudine la Mogosoaia fata de meciul de acum o saptamana din Colentina.

Cu toate acestea, Viitorul a avut un start de repriza entuziasmant si de la 1-0 pentru Dinamo la pauza s-a facut 3-1 pentru Academia lui Gica Hagi prin hattrick-ul lui Romeo Banica. Cele trei goluri incasate in decurs de 17 minute au facut ca si Supercupa sa ajunga la malul marii. Dinamo ramane doar cu Cupa Romaniei cucerita in urma cu doua saptamani pe National Arena contra celor de la FCSB la penalty-uri.