VESTE BUNĂ pentru Dinamo după Viitorul-FC Botoșani.

Încă un final dramatic în această etapă a Ligii 1. Dacă aseară Dinamo a luat gol în ultimul minut, de această dată altă formație a avut parte de același lucru. Viitorul a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-1, în ultimul meci al etapei cu un gol superb marcat în minutul 94 de Ciobanu.

Mihai Roman a deschis scorul în minutul 9, iar Viitorul a dat răspunsul prin Ianis Hagi cu 10 minute înainte de pauză. Când totul părea încheiat, un șut de la distanță al lui Ciobanu direct în vinclu a adus victoria Viitorului în minutul 94.

După acest rezultat, FC Botoșani a ieșit din calculele pentru play-off! Astra e calificată sigur, în timp ce Viitorul, Dinamo și Iași se vor duela pe două locuri. Partea bună este că giurgiuvenii ar putea să o lase mai moale în ultima etapă și astfel ”câinii” ar fi sigur calificați.

Previous Miriuță a decis cine a greșit la faza golului doi. De ce a făcut schimbările