Un nou fundaș stânga cu CFR Cluj. O oportunitate uriașă

Mircea Rednic a criticat în termeni duri eliminarea lui Vlad Olteanu în minutul 32 al partidei cu Viitorul, la scorul de 1-1, iar fostul arbitru internațional Ion Crăciunescu i-a dat dreptate, afirmând că nu se impunea eliminarea fundașului stânga.

Ce va face antrenorul poimâine când e prevăzut duelul cu CFR Cluj, campioana, care trece printr-o perioadă foarte fastă, cu 6 victorii și o remiză în ultimele 7 meciuri? Tehnicianul va fi obligat să pună pe altcineva în locul lui Olteanu, iar acel cineva nu va fi Sergiu Popovici. Acest jucător a fost foarte criticat și după remiza cu Gaz Metan, iar Rednic nici nu ar vrea să-l mai în lot, dorind să se dispenseze de el la finele lui 2018. Tehnicianul îl va folosi pe Ricardo Grigore, internațional Under 21, pe care l-a aruncat în luptă și din minutul 38 cu Viitorul. Puștiul nu a fost foarte convingător contra acestei echipe, dar va avea o șansă uriașă contra campioanei. Mai ales că nu a beneficiat de prea multe oportunități din partea lui Rednic. Iar în 2019 e Campionatul European Under 21, astfel că Grigore are multiple opțiuni să facă un meci mare cu CFR Cluj.