Un jucător IMPORTANT s-a accidentat. Cât va lipsi


-->
Problemele par să se țină lanț la Dinamo. Cu antrenorul aproape demis dacă nu câștigă duelul din Moldova cu Poli Iași, formația din Ștefan cel Mare va trebui să se antreneze din nou prin străini din cauza gazonului de Săftica și un jucător important s-a accidentat. Este vorba despre croatul Ivan Pesic, 26 de ani, care va lipsi în următoarea perioadă din formația lui Florin Bratu.

După meciul cu Astra, 1-2, Pesici a fost diagnosticat cu pubalgie și va lipsi pentru o perioadă de cel puțin trei săptămâni, anunță TV Telekom Sport. Astfel, croatul va rata mai multe meciuri importante: cu Poli Iași, Sepsi și Botoșani.

Pesici a venit la Dinamo în ianuarie 2018, a avut o dispută cu antrenorul, iar în acest sezon a jucat 5 meciuri, marcând un gol, în victoria cu FC Voluntari, 2-1.

Citește și:

A fost ședință la club! Ce s-a decis

Previous A fost ședință la club! Ce s-a decis
Next S-A RĂZGÂNDIT Pe cine vrea Negoiță să pună antrenor la Dinamo

No Comment

Leave a reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *