Un fost dinamovist, gol de senzație pentru echipa sa, calificare în semifinale și o accidentare

Niciodată nu s-a recomandat ca și ”câine roșu” și a declarat că-și va respecta trecutul stelist. A jucat pentru Dinamo în 2016, dat gol în poarta rivalilor pe 7 martie, la 1-1 cu FCSB în Ștefan cel Mare, a fost foarte apreciat de către suporteri, dar a plecat în Rusia să câștige mai mulți bani.

Acum, e la Ural Ekaterinburg, pe care a calificat-o în semifinalele Cupei Rusiei după victoria cu 1-0 contra celor de la Spartak Moscova în returul sferturilor de finală. Iar la formația din capitală este un alt ex-dinamovist, Daniel Tudor, antrenor cu portarii. Erik Bicfalvi a tras de la 30 de metri, iar unul dintre apărătorii adverși a deviat, românul înscriind unicul gol al meciului în minutul 34. Doar că la pauză a fost schimbat, din cauza unei accidentări la cap, iar antrenorul său nu a vrut să riște. Bicfalvi are 5 goluri în 20 de meciuri pentru Ural, plus un assist. La finalul meciului, își revenise după lovitură, a putut participa la bucuria din vestiar.

Previous Florin Prunea, declarație despre o revenire la Dinamo: ”Asta cred”