Un fost dinamovist a adus prima victorie a CFR-ului în acest sezon

Dinamo are șansa să ajungă din nou pe primul loc în Liga 1 după ce favoritele la titlu nu au avut un start bun de sezon. Abia în această seară CFR Cluj a obținut prima victorie din acest campionat, 2-1 cu Concordia Chiajna prin golurile lui Țucudean și Culio.

Fostul dinamovist Țucudean a deschis scorul în minutul 54 cu un șut din interiorul careului, după o pasă venită de la Mailat. În minutul 72 ardelenii au obținut un penalty, după ce Alexandru Ioniță a fost faultat în careu. Culio a transformat lovitura de pedeapsă fără nicio problemă. Golul ilfovenilor a venit cu 6 minute înainte de final, când Batin a șutat la colțul lung din careu. În sfârșit și Valentin Costache a primit o șansă la clujeni. A intrat în minutul 85 după ce Alexandru Ioniță nu a mai putut continua din cauza unei accidentări.

CFR CLUJ – CONCORDIA 2-1
Au marcat: Țucudean ’54, Culio ’74 / Batin ’84