Diogo Salomao nu va fi un următor caz Nistor cu siguranță. Deși este un mijlocaș foarte bun și a fost lăudat de toți oamenii de fotbal din Liga 1, inclusiv de patronul echipei FCSB, Gigi Becali, portughezul nu-și va mai prelungi contractul cu echipa din Ștefan cel Mare, deoarece vrea un nou angajament în străinătate.
Fotbalistul de 30 de ani se simte foarte bine în România, dar soția lui, Sara, așteaptă un copil și vrea să-i ofere un viitor frumos micuțului. Așa că se gândește ca în următorii ani, în care va mai putea juca fotbal, să se transfere la o echipă unde să fie mult mai bine plătit decât la Dinamo, unde câștigă 10.000 de euro pe lună cu tot cu bonusuri. Iar ”câinii” nu vor să-i mai dea mai mult de 1.000 de euro în plus. Salomao totuși are de gând să tragă tare pentru că știe că altfel nu are nicio șansă să plece, așa că nu ne așteptăm ca randamentul lui să scadă până în momentul în care va pleca din Ștefan cel Mare.
Citește și:

No Comment