Singurii REMARCAȚI Cine este Neicutescu, cel care a reaprins speranța în prelungiri. Muțiu a apărat 4 penalty-uri

Mihai Neicutescu a avut un singur vis. Să îmbrace tricoul echipei mari a lui Dinamo și să înscrie pentru formația sa de suflet. Crescut la juniorii lui Dinamo, fotbalistul de 20 de ani a marcat nu mai puțin de 37 de goluri în sezonul 2016/2017, atunci când el a jucat pentru echipa Under 19 a ”câinilor”, alături de care a câștigat campionatul.

Totuși, el nu a avut prea multe șanse să demonstreze că e fotbalist în acest sezon. El a jucat doar 86 de minute în acest sezon în toate competițiile, dar Rednic a avut inspirația de a-l arunca în luptă în prelungirile meciului de la Miercurea Ciuc. Și atacantul n-a ratat această șansă. A marcat golul de 2-3 al meciului cu AFK Csikszereda. De asemenea, el a marcat și la penalty-uri un gol care a salvat-o pe Dinamo.

El mai fusese aruncat în luptă în mandatul lui Florin Bratu cu FCSB, 3-3, cu Gaz Metan Mediaș, 3-2 și cu Astra, 1-2, dar fără a reuși să marcheze.

Și Muțiu a făcut o partidă foarte bună, el apărând nu mai puțin de 4 penalty-uri în prelungiri.