Sigur o să vă bucure reușita lui! Ce gol pentru un fost atacant dinamovist

Dinamo n-a avut treabă cu cupele europene în actuala ediție, după ce-a bifat cel mai negru sezon din istoria de 7 decenii a clubului. Dar ”câinii” s-au putut bucura în joia de Europa League de reușita unui fotbalist care a îmbrăcat tricoul roș-albilor. Mai ales că golul său a fost decisiv pentru clubul său, calificându-l în turul III preliminar al EL.

Kamil Bilinski a intrat pe teren în minutul 80 și-a marcat la prima atingere a balonului, trei minute mai târziu! Atacantul de 31 de ani joacă în prezent la Riga, care a învins cu 2-1 pe Piast, din țara natală a lui Kamil. ”Bila” a reușit golul victoriei și al calificării după 3-2 pentru polonezi în tur. ”Întotdeauna voi ține cu Dinamo, rămâne în sufletul meu”, ne declara Bilinski zilele trecute. Chiar apăruseră niște zvonuri că e pe lista lui Gigi Becali, la începutul săptămânii, dar Kamil s-a amuzat: ”Fake news! Nu a ajuns la mine nimic, nu se poate. Eu oricum mai am un an de contract cu Riga, mă concentrez pe meciul de joi”. Și s-a concentrat.

Bilinski a marcat 15 goluri în 43 de meciuri pentru roș-albi în perioada 2014-2015.

Detalii din interior: ”El ne dă tot, nu facem nimic de capul nostru”