Seară magică pentru Ștefan Radu. Ce a reușit

Seară de vis pentru Ștefan Radu în Italia. Fostul dinamovist crescut în Ștefan cel Mare a făcut un meci extrem de bun în Derby della Capitale, scor 3-0, într-un meci din etapa a 26-a din Serie A.

Lazio a deschis scorul în minutul 12, prin Caicedo, care a păcălit apărarea adversă și a marcat după ce l-a driblat pe portarul Olsen. În minutul 73, Immobile și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după ce a transformat perfect o lovitură de pedeapsă. Cu un minut înainte de final, Cataldi a stabilit scorul final după un șut de la marginea careului.

Lazio rămâne pe locul 6, cu 41 de puncte, dar are un meci mai puțin, în timp ce AS Roma ocupă poziția a 5-a, cu 44 de puncte.

Lazio -AS Roma 3-0
Au marcat: Caicedo ’13, Immobile ’73 pen., Cataldi ’89