Săgeți către Rednic: ”I-a dat o palmă ăstuia”

Daniel Popa a intrat aseară în locul lui Robert Moldoveanu în minutul 46, a înscris după 6 minute primul gol al lui Dinamo în acest campionat, apoi cu un hattrick a contribuit imens la victoria cu 4-2 împotriva Clinceniului. Toată lumea l-a lăudat pe atacantul de 24 de ani, iar Florin Prunea a fructificat momentul pentru a trimite câteva săgeți.

Nu doar doctorul Liviu Bătineanu a fost arătat cu degetul pentru accidentările de la echipă, în situația lui Popa Prunea l-a atacat pe Mircea Rednic, care luase în calcul în această vară o despărțire de Daniel. ”Ce ziceau alții de Popică? Spuneau că e vai de mama lui! Îmi pare bine că Popică i-a dat o palmă ăstuia, că vorbea urât de el și de alți jucători. Îmi pare bine că a marcat, m-a «omorât» Neagoe cu el în cantonament, că o să fie foarte bun, că să avem încredere, că va ajuta mult echipa”, a spus fostul internațional.