Vești bune pentru Vasile Miriuță după victoriile esențiale cu Iașiul și cu Sepsi. Înaintea partidei cu FC Voluntari de luni, echipa ”câinilor” s-a întărit la antrenamente cu câțiva dintre jucătorii care au absentat în ultima perioadă și i-au creat dificultăți tehnicianului în a alege nu doar primul 11, ci și lotul de 18.
Miriuță a fost obligat să-l reprofileze pe Steliano Filip din fundaș stânga în mijlocaș central lângă Paul Anton, însă unul dintre titularii de drept se poate antrena alături de coechipieri în ultimele zile. Este vorba de sud-africanul May Mahlangu, care n-a mai jucat de pe 4 noiembrie de la victoria de la Mediaș, 3-0 cu Gaz Metan, din cauza unor probleme la gambă. Mijlocașul s-a pregătit, dar de văzut dacă Miriuță îl poate folosi începând de luni. Depinde de cum va răspunde la antrenamente.

No Comment