Rednic a intrat puternic în pâine. Ce surprize uriașe a avut!

Primul meci al etapei cu numărul 12 a fost important pentru Dinamo. Tocmai de aceea Mircea Rednic s-a deplasat la Voluntari ca să urmărească live partida dintre FC Voluntari și Concordia Chiajna. Gazdele au învins cu 4-0, prima victorie din campionat. ”Câinii” joacă în runda viitoare cu Concordia, apoi cu Voluntariul.

În privința primului duel, Rednic se poate declara norocos. Va da peste o apărarea improvizată, e clar. Bărboianu a primit două cartonașe galbene în 5 minute și automat roșu, fiind eliminat. Gabi Matei, fundașul dreapta, s-a rupt și va absenta. Apoi Andrei Marc, căpitanul Chiajnei, fostul dinamovist, a fost schimbat în minutul 74 și-a plecat direct de la stadion! Iar Dorinel Munteanu a spus la final: ”Eu nu tolerez astfel de gesturi, voi lua o decizie drastică zilele viitoare”. Ceea ce înseamnă că și Marc va lipsi contra roș-albilor. ”O să vedem în meciul cu Dinamo o cu totul altă față a echipei. Mircea Rednic n-a avut ce să-și noteze, de la noi”, a comentat Dorinel Munteanu. ”Nu cred că domnul Rednic se va lua după această partidă, va fi cu totul alt meci contra lui Dinamo”, a spus și Gabi Matei.

Previous Doi foști dinamoviști îl ajută pe Pașcovici: "Mă întorc în fotbal"
Next Fost căpitan, fost antrenor, campion cu ”câinii”, amenință: ”Milă? Nu înțeleg asta!”