Prima reacție a lui Șiman legată de plecarea lui Șerban de la Dinamo


Așa cum vă anunțam aseară, Ionuț Șerban s-a despărțit de Dinamo zilele trecute. Jucătorul confirmat pentru GSP acest lucru, dar Vasile Șiman are o altă părere.

Contactat telefonic de GSP, Vasile Șiman a ridicat tonul: „Ce mă tot întrebați despre acest subiect? Lucrurile sunt neschimbate, totul e în vigoare!”.

„De la sfârșitul lunii iunie, sunt liber de contract. Eu de ce să-i mai caut? Să mă caute ei. Contractul s-a încheiat, iar eu îmi caut echipă. Sunt în discuții cu mai multe formații, acum să vedem ce voi alege.

Și eu, ca toată lumea, am salariile neluate din luna februarie. Nu mi-am depus memoriu fiindcă, dacă o făceam, ar fi fost doar pentru a deveni liber de contract. Cum echipa a intrat în insolvență, trebuie să mă înscriu la masa credală, ceea ce voi face în perioada următoare.

Rugat de reporterul GSP să descrie expriența de opt de ani de la Dinamo, Șerban a glumit.

„Cel mai bine ar fi să scriu o carte despre tot ce s-a întâmplat. Am multe de povestit. Important e prezentul, important e viitorul, sunt optimist”.

Am trecut bine peste operație. Am început alergările, iar mâine voi face un RMN și-l voi trimite doctorului din Turcia pentru a-l interpreta. Mă simt bine și cred că va fi bine – Ionuț Șerban, în exclusivitate pentru GSP.ro

Șerban are doar 65 de meciuri în acești 9 ani calendaristici după cum urmează:

2013 – 7 meciuri
2014 – 23 meciuri
2015 – 9 meciuri
2016 – 6 meciuri
2017 – 5 meciuri
2018 – 4 meciuri
2019 – 5 meciuri
2020 – 5 meciuri
2021 – un meci.

Citește și:

Iuliu Mureșan asemănat cu Jose Mourinho

Previous Iuliu Mureșan asemănat cu Jose Mourinho
Next 3 titulari din sezonul trecut au părăsit astăzi Dinamo

No Comment

Leave a reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *