Situația de la Dinamo și de la FCSB, care sunt în acest moment pe ultimele locuri în Liga 1, l-a făcut pe FLICK Domnul Rimă, celebrul om de radio și de televiziune de la ZU, să compună o poezie pentru cele două cluburi și în special pentru patronii lor.
Poezia scrisă de FLICK
”Înger, îngerașul meu,
Nu aș fi crezut că eu
Apuc să trăiesc momentul
Să întorc invers clasamentul
Și să am pe întâi și doi
Vechiul derby de la noi
M-am prins care-i strategia:
Liga a doua-i șmecheria
Și acolo și-ar dori
Negoiță și Gigi.
Valorează mai mult golul
Când îl marchezi cu Petrolul.
Altfel îți aperi reduta
Când joci cu Argeș și UTA,
Cu Rapid, U Cluj sau Farul,
De-asta-ntoarcem azi ziarul”.
Citește și:
Cine-i vinovat că a picat transferul lui Puljic. Cum era să pice și Fabbrini

No Comment