Toată suflarea dinamovistă vrea să afle dacă echipa rămâne sau nu fără antrenor după meciul cu CS U Craiova. Se pare că mâine va fi ziua decisivă după ce Răzvan Burleanu a luat deja legătura cu Ionuț Negoiță ieri. Patronul lui Dinamo i-a transmis doleanțele lui ca să-l lase pe Contra să plece. Federația Română de Fotbal va trebui să plătească 60.000 de euro, cât este clauza de reziliere a contractului.
„Duminică va avea loc o discuție între președintele Federației și Cosmin Contra pentru acest post. Pașii au fost cei normali, întâi a fost contactat clubul, s-au afirmat intențiile Federației de a lucra cu Contra. Asta nu însemnă că mutarea se va face 100%.
Există un acord, dar în același timp și o clauză„, a declarat oficialul federal Andrei Vochin, la TV Telekom Sport 1.

No Comment