O veche cunoștință a ”câinilor” a revenit în România

Meciul de mâine seară de la Cluj Napoca poate oferi un moment special pentru unul dintre fotbaliștii oaspeților. Mijlocașul de bandă stânga Kaj Leo Bartalsstovu va juca împotriva ”tricolorilor”, el fiind familiarizat cu România.

Feroezul a fost adus în ianuarie 2016 de Mircea Rednic, însă nu s-a adaptat în Ștefan cel Mare. A fost primul și singurul feroez din fotbalul intern. A bifat 6 meciuri și 147 de minute în tricoul roș-albilor. Bartalsstovu a evoluat în ultimele 22 de minute ale partidei cu Malta (1-2) și este anunțat să apară în teren și împotriva României. Kaj Leo, în prezent la Valur, 27 de ani, are un gol în 22 de selecții la naționala țării sale. Feroezul se poate revedea cu Paul Anton, alături de care a jucat în 2016 sub comanda lui Rednic. De văzut dacă va fi titular sau va intra pe parcurs.