Noul fundaș dreapta a dezvăluit cerința specială a lui Rednic

Deian Sorescu a început în zona mediană, după care în ultima jumătate de oră a partidei de la Voluntari (1-0) a evoluat ca fundaș dreapta. Acolo unde Rednic vrea să-l folosească din primul minut cu FCSB. Aceasta până când o sa vină un fundaș dreapta pe care „Puriul” l-a prezentat ca fiind peste ceea ce are Liga 1 acum.

Bănățeanul a avut și un șut-bombă care ar fi putut aduce un gol în minutul 72. Era satisfăcut după meci. „Să sperăm că am spart gheaţa. Am sperat până la ultimul fluier, am crezut în victorie până în ultima secundă. Am muncit mult şi ne-am creat ocazii. Atmosfera ne-a apăsat, dar Mister ne-a spus să nu băgăm în seamă ce se strigă şi să ne concentrăm la ce avem de făcut pe teren.

Nu am fost atent când au avut penalty, sunt alţii în măsură să comenteze. Mergem cu un moral bun la derby, sper să facem o figură frumoasă”, a spus Sorescu pentru Digi Sport.

Previous Mircea Rednic, noi detalii. Mai vin și alți jucători!