Norocul l-a părăsit pe Mircea Rednic. Ce au făcut Palic și Rotariu

Mircea Rednic e pe val în Belgia și se vorbea la un moment dat chiar că este căutat de mai multe echipe de podium din țara care în ultima vreme apelează tot mai mult la jucători români. Cu toate acestea, ”Puriul” nu a mai reușit astăzi să impresioneze cu Mechelen, într-un meci din etapa a 9-a a campionatului belgian. Meciul s-a terminat 2-2, chiar dacă Mouscron a avut meciul în mână.

Echipa unde evoluează Rotariu și Palic a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile lui Olinga (9) şi Awoniy (26).  Matthys, de la oaspeţi, a ratat un penalty în minutul 69.  Schoofs a redus din diferenţă (76), iar norocul l-a părăsit pe Rednic. În al doilea minut de prelungiri, Cobbaut a adus egalarea.

Dorin Rotariu a intrat în minutul 73, în timp ce Palic nu a jucat deloc pentru echipa antrenată de ”Puriu”.