Moți le-a dat mari emoții

Ludogorets Razdrad a trecut duminică pe lângă victoria cu echipa Pirin Blagoegrad, formație care a terminat pe locul 10 în Bulgaria anul trecut după ce abia promovase în prima ligă.

Cosmin Moți nu a avut o seară fastă în acest meci. Fostul dinamovist a ratat un penalty în minutul 45+2 și a încasat și un cartonaș galben în minutul 84.

Moți este unul dintre cei mai vechi jucători ai formației din Razgrad. Mai mult decât atât peluză a noului stadion ”Ludogorets Arena” îi poartă numele după ce a luat mănușile de portar și a reușit să elimine Steaua în play-off-ul Champions League în august 2014.

Fostul fundaș dinamovist are totuși motive de bucurie. Chiar dacă era pe lista adițională, el a fost anunțat acum două zile că va face parte din lotul României pentru cele două partide de calificare la Campionatul Mondial de Fotbal, cu Armenia (1 septembrie, ora 21:45, Arena Națională) și Muntenegru (4 septembrie, ora 21:45, Podgorica).

Costache: ”Ne-a readus cu picioarele pe pământ”