Mircea Rednic l-a făcut PRAF pe Ianis Hagi. Ce-i reproșează

Mircea Rednic a fost foc și pară la finalul meciului cu Viitorul și a găsit vinovatul. El l-a ironizat pe Ianis Hagi pentru faza la care a fost eliminat Vlad Olteanu.

”Să vorbesc până la al doilea galben care a fost dat cu foarte mare ușurință, am văzut o echipă Dinamo bine așezată în teren, am intrat cu 2-1 la pauză, repriza a doua am început bine, adversarii au o circulație bună a mingii, ei sunt mai bine așezați decât noi.

Normal că situația este dificilă, nu reușim să luăm puncte, Viitorul e o echipă bună, marți jucăm cu CFR Cluj, am arătat până să fie eliminat Olteanu că Dinamo are posibilități. Ianis a provocat și multe faulturi, e un jucător cu calitate, dar poate să fie mai bărbat în unele faze. Chiar nu înțeleg de ce a dat arbitrul al doilea galben, a căzut, a crezut că i-a rupt piciorul, ar trebui să-și vadă mai mult de joc câteodată”, a declarat Mircea Rednic.