La Dinamo nu a fost bun! Golul spectaculos ce a deschis balul în liga secundă

La Dinamo nu a avut niciodată șansă să se afirme, de aceea a fost împrumutat fie la Farul, fie la Reșița. Dar azi trăiește momentul său. Marco Ehmann a deschis scorul în fața a peste 7.000 de bănățeni prezenți la meciul dintre CSM Reșița și U Cluj.
Fundașul adus de Marius Niculae în Ștefan cel Mare a deschis scorul în minutul 34, reluând din voleu din câțiva metri după o fază fixă. La pauză, reșițenii, acolo unde președinte este Cristi Bobar, fostul director sportiv al lui Dinamo, conduc cu 1-0 pe U Cluj, care joacă și cu un om mai puțin pe gazon. Ehmann ar putea fi rechemat la iarnă înapoi în „haită”, totul depinzând de cum vor decurge lucrurile până atunci.
S-a terminat 2-0 după golul lui Vasiu, din finalul partidei.