Joc de-a Baba Oarba. Rednic a improvizat dar nu a câștigat

Mircea Rednic a avut o misiune extrem de grea astăzi. Să aleagă un prim 11 total improvizat, să folosească doi jucători care nu au băut și nu au mâncat absolut nimic înaintea meciului, și totuși nu a pierdut la Sibiu. Dar nici n-a câștigat. A fost un meci anost, fără ocazii prea mari și cu un scor previzibil, 0-0.

Mandanda s-a descurcat perfect în poartă și arată că merită să rămână la Dinamo. Klimavicius a avut cea mai importantă ocazie a dinamoviștilor în ultimul minut al prelungirilor, 90+3, o lovitură cu capul care s-a dus în bară.

După acest meci, Hermannstadt este pe loc de baraj, cu 23 de puncte, în timp ce Dinamo nu reușește nici astăzi să treacă peste Gaz Metan Mediaș. Echipa din Ștefan cel Mare este în continuare pe locul 7, cu 38 de puncte, la un punct distanță de formația antrenată încă de Gaz Metan Mediaș.

Next Dan Nistor anunță: ”Rednic știe că asta ne mai trebuie”