INTERZISĂ victoria pe terenul Astrei

Deja ne-am obișnuit. Indiferent de obiectivul pus în joc, Dinamo nu reușește să câștige la Giurgiu. Două calificări în play-off ratate după ce echipa din Ștefan cel Mare a pierdut în deplasare la Astra, iar în această seară a ratat practic șansa de a se apropia de cele 6 locuri din Liga 1.

Dar meciul de această dată a fost frumos, iar Dinamo a luptat din primul până în ultimul minut. Mihai Popescu a deschis scorul în minutul 16, dar Budescu, care a fost și eliminat pe final de meci, a reușit dubla în minutele 49 și 66. Robert Moldoveanu a reușit să egaleze în minutul 74, dar Crepulja a înscris golul victoriei formației lui Dan Alexa în minutul 80.

Partida s-a terminat 3-2 pentru Astra și din nou Dinamo va trebui să se reinventeze dacă vrea să ajungă cu adevărat în acest sezon de Liga 1 în play-off.

Next Cum explică Dusan Uhrin eșecul: ”Nu este prima dată”