În pas de defilare! Dinamo merge brici

Dinamo a eliminat orice speculație care s-a făcut înaintea meciului și a învins cu 2-0 la Voluntari pe Juventus Colentina, după reușitele lui Mihai Popescu (64) și Dan Nistor (72). ”Câinii” ar fi putut să-și securizeze victoria încă din prima repriză, doar că s-au întrecut în ratări. Fundașul încercat tot mai mult de Florin Bratu, Mihai Popescu a ajuns la a doua reușită a sezonului. A reluat cu capul, după un corner, iar înainte de a intra în poartă mingea a lovit transversala.

Dan Nistor a închis tabela, după o fază construită de Hanca și de Daniel Popa. Dinamo a arătat din nou o prestație solidă, fiind la al doilea meci direct în care învinge cu 2-0, după cel cu FC Botoșani. Jucătorii au arătat concentrare, atitudine, așa cum vrea Florin Bratu, chiar dacă nu mai există niciun obiectiv. Gazdele au avut o bară prin Marian Constantinescu, pe finalul primei reprize, însă meciul a fost controlat de ”câini”.