Halloween întârziat pentru Dinamo la Severin

Meci făcut praf la Severin de către arbitrul Marius Avram. La Severin a fost o seară urâtă pentru dinamoviști după ce arbitrul a anulat un gol valabil în prima repriză la 0-0. După aceea, „câinii” n-au mai reușit să facă un meci bun, ei făcând foarte multe greșeli în apărare în primele 45 de minute, când craiovenii au reușit să înscrie 3 goluri!

În a doua repriză Dan Nistor a reușit să marcheze, iar Puljic a avut o ocazie imensă în minutul 69! Dar Mihăilă a majorat scorul pentru olteni, 4-1.

Universitatea Craiova – Dinamo 4-1

(Au marcat: Ivanov ’20, A. Ivan ’31, ’45+2, Mihăilă, ’86/ Nistor ’57)

ECHIPELE DE START:

Craiova: Pigliacelli – Ș. Vlădoiu, Acka, Ferreira, Bancu – Ivanov, Cicâldău, Cosic – Bărbuț, A. Ivan, Mihăilă
Rezerve: I. Popescu, Martic, Vătăjelu, Qaka, Zakaric, Al. Ioniță, Nițu
Antrenor: Victor Pițurcă

Dinamo: Piscitelli – Ciobotariu, Puljic, M. Popescu, Moura – Mrzljak, I. Filip – Brito, Nistor, Moldoveanu – Perovic
Rezerve: Straton, R. Grigore, Bejan, Corbu, Răuță, Montini, D. Popa
Antrenor: Dusan Uhrin

Arbitru: Marius Avram / A1: Vladimir Urzică / A2: Mircea Orbuleș / Observator: Marian Salomir
Stadion: „Municipal”, Severin