Gol după gol după gol! Și fără să ia niciunul. Pe cine a învins Dinamo și ce formulă a folosit Bratone

Dinamoviștii au avut în această seară un meci amical cu formația de liga a treia SC Popești Leordeni, iar elevii lui Florin Bratu au făcut instrucție cu adversarii. Și nici n-au primit gol! Roș-albii au avut 1-0 la pauză, prin reușita lui Daniel Popa, după care s-au dezlănțuit în partea secundă când Mircea Axente a marcat un hattrick, iar Mihai Neicuțescu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. Scor final: 5-0.

Antrenorul ”câinilor” a început în formula Penedo – Corbu, M. Popescu, R. Grigore, Olteanu – Gomelt, Cooper, Nistor – Sorescu, Popa, Salomao. După pauză, au fost rulați și ceilalți fotbaliști din lot. Ricardo Grigore și Robert Moldoveanu vor pleca în această seară la Buftea, spre a se alătura componenților naționalei Under 21, meciul cu Bosnia fiind marți la ora 19:00. Dinamo va juca vineri seară cu Astra Giurgiu în Ștefan cel Mare în etapa a 8-a a campionatului.