Glume între dinamoviști: „Aș zice că el a fost cel mai bun”

Este pauză competițională în Liga 1, Dinamo se antrenează la Săftica pentru a ieși din zona periculoasă a clasamentului, iar naționala României a învins aseară Lituani la Vilnius cu scorul de 2-1.

A fost o victorie chinuită și cu emoții. După ce Chipciu a deschis scorul în minutul 13, „tricolorii” au fost egalați în minutul 89, pentru ca Maxim să marcheze golul succesului în minutul 90+3. Un fost dinamovist, Viorel Moldovan, s-a amuzat pe seama jocului. „Cel mai bun din acest meci a fost „Guriță” (nr. Cosmin Contra). Este omul norocului până la urmă. E important să ai și noroc atunci când ești antrenor. Ai nevoie în anumite momente. În ultimele 5 minute să reușești să câștigi, este un lucru foarte bun” a declarat Viorel Moldovan la Digi Sport Special. România va juca duminică împotriva Serbiei derby-ul grupei din Liga Națiunilor.

Previous Alexandru David, luat la țintă de Prunea: "Să înceteze"