FCSB, DISTRUSĂ de Lazio pe Olimpico. Scor incredibil

FCSB visa frumos înaintea returului cu Lazio de pe Olimpico. După ce au reușit în tur un rezultat foarte bun după golul lui Gnohere, 1-0, pe Național Arena, roș-albaștrii au fost pur și simplu UMILIȚI la Roma. Se pare că bananele, portocalele, lămâile, strugurii și prunele pe care le-au mâncat înainte de meci nu le-au priit jucătorilor lui Nicolae Dică.

Lazio a deschis scorul în minutul 7 prin Immobile, l-a majorat prin Bastos în minutul 35 pentru 2-0, și până la pauză Immobile a mai înscris odată pentru 3-0.

Repriza a doua nu a început mai bine pentru elevii lui Nicolae Dică. În minutul 51, brazilianul Felipe Anderson a înscris pentru 4-0, iar Immobile a reușit hat-trick-ul în minutul 71. În minutul 81, fostul jucător al lui Dinamo, Harlem Gnohere, a înscris golul de onoare după o pasă bună de la Coman.

LAZIO – FCSB 5-1 (Immobile 7, 43, 71, Bastos 35, Felipe Anderson 51/ Gnohere 81)

ECHIPELE DE START

Lazio: Strakosha – Patric, De Vrij, Caceres – Basta, Parolo, Leiva, Luis Alberto, Lulic – Felipe Anderson, Immobile
Rezerve: Guerrieri, Nani, Bastos, Caicedo, Milinkovici-Savici, Marusici, Murgia
Antrenor: Simone Inzaghi

FCSB: Andrei Vlad – Benzar, Găman, Planic, Morais – Nedelcu, Teixeira – Man, Budescu, Fl. Tănase – Gnohere
Rezerve: Stăncioiu – M. Bălașa, L. Filip, Momcilovici, Fl. Coman, Ov. Popescu, Cr. Tănase
Antrenor: Nicolae Dică

ARBITRU: Slavko Vincic
Asistenți: Tomaz Klancnik şi Andraz Kovacic (toți din Slovenia)