Există și dinamoviști supărați: ”Am fost puțin prostuți”

Dinamo a remizat aseară, 3-3 cu FCSB, în derby-ul ce-a marcat trei reveniri ale roș-albilor, dintre care ultima, golul egalizator al lui Mihai Popescu, a fost în minutul 89. Florin Bratu a taxat la final erorile din apărare, însă i-a felicitat pe jucători. Nici elevii săi nu au fost pe deplin mulțumiți, dovadă reacțiile de după partidă.

Sergiu Hanca a contribuit cu pasă decisivă la golul lui Nistor, dar vrea mai mult. „Putem spune că e un rezultat echitabil. Cred că puteam câștiga la ocazia lui Nistor din final. Am luat 3 goluri pe greșeli copilărești. Două dintre ele din faze fixe, iar noi am fost puțin prostuți. Mă bucur că am avut puterea și curajul de a reveni în joc de fiecare dată. Mă așteptam la o replică bună a FCSB-ului, dar noi am fost pregătiți și e bine că nu am pierdut. Bratu ne-a spus la pauză că putem câștiga meciul. Au fost greșeli ale noastre, am luat trei goluri, dar am egalat de fiecare dată. Este un punct obținut în deplasare, plus că FCSB e obișnuită să joace pe Arena Națională, noi nu prea am mai jucat pe-aici. Dacă vom fi mai atenți în defensivă, sunt sigur că vom câștiga multe meciuri în acest sezon”, a declarat Sergiu Hanca.