Elvis a dat assist! Cum se mișcă ultimii sosiți în ”haită”

Dinamo joacă în această dimineață un amical la Tunari și conduce la pauză cu 1-0, după golul reușit de Zenke la ultima fază a primei reprize. Elvis Kabashi este cel care i-a oferit un assist cu o pasă de 50 de metri, iar Simon și-a depășit adversarul în viteză și-a trimis mingea printre picioarele portarului.

Mircea Rednic îi testează contra celor de la Arsenal Tunari pe Elvis Kabashi și Facundo Mallo. Albanezul joacă mijlocaș central, are tehnică, mai trebuie să se pună punct cu pregătirea fizică. Uruguayanul este și el bine intrat în meci, chiar dacă vorbim de un adversar din liga a treia. A intrat decis la minge de fiecare dată, iar la un moment dat s-a contrat cu un atacant al ilfovenilor.

Vă vom ține la curent cu scorul final și cu ultimele detalii, cei doi joacă și-n repriza a doua!