--> -->

Egal neașteptat între UTA și Dinamo

-->
Egal neașteptat la Arad. Dinamo remizează, scor 0-0, împotriva echipei din vestul țării, și după 6 înfrângeri consecutive, echipa bucureșteană părăsește meciul neînvinsă.

Stoican a schimbat din nou sistemul, dintr-un 3-4-3, într-un 5-3-2. Meciul a fost dominat de UTA în mare parte a jocului, dar fără ocazii foarte mari. Dinamo nu a avut nicio ocazie în această partidă, dar și-a atins obiectivul, acela de a nu pierde.

Echipa a fost din nou dezavantajată de centralul partidei. Cătălin Popa l-a eliminat gratuit pe Ehmann pe finalul reprizei. În ciuda inferiorității din teren, echipa a reușit să reziste fără mari probleme. Eliminarea lui Alex Răuță din minutul 78, de această dată corectă, i-a făcut pe bănățeni să forțeze tot mai mult victoria, însă fără succes.

Dinamo pleacă neînvinsă, și după mult timp putem spune că există o mică speranță de care echipa ar trebui să se agațe.

Dinamo a început în formula aceasta: Cristiano – Buleică, Patriche, Jovanovic, Ehmann, An. Radu – Ivanov, Răuță, Pierret – G.Matei, Ivanovski

Au mai intrat pe parcurs Crețu, Borcea și Grigore.

Next Mirko Ivanovski: "Mă simt mort"