Doi dinamoviști au pus umărul la victoria ENTUZIASMANTĂ cu Serbia!

Selecționata Under 19 antrenată de Adrian Boingiu a făcut instrucție miercuri seara cu Serbia U19, scor 4-0, după golurile reușite de Mățan (2), Moruțan și Tudor Băluță.

O victorie entuziasmantă a ”tricolorilor” care, dacă bat sâmbătă seară Suedia, s-ar putea califica la turneul final din iulie, din Finlanda, în cazul în care Serbia nu pierde cu Ucraina. Serbia era cel mai greu adversar de la Turul de Elită, care se desfășoara la Ploiești.
La acest meci spectaculos au participat și doi fotbaliști ai lui Dinamo. Unul, Robert Moldoveanu, a intrat din minutul 66 și-a avut o evoluție apreciată. În afara atacantului, a mai evoluat foarte bine, 90 de minute, fundașul Constantin Dima împrumutat în acest sezon la Sepsi Sfântu Gheorghe. Apărătorul a pasat decisiv pentru Băluțâ la golul trei al ”tricolorilor”. Un al treila dinamovist, Liviu Gheorghe, a fost rezervă.