Dinamo, prima victorie sezonul acesta în Liga Campionilor

Dinamo a debutat cu dreptul în noul sezon din Liga Campionilor la handbal. Campionii României au învins-o pe Elverum la două goluri diferenţă, scor final 26-24.

Dinamo a început excelent confruntarea cu Elverum din prima etapă a grupelor Ligii Campionilor. „Câinii” s-au aflat tot timpul la conducere în primele 20 de minute, dar nordicii au revenit şi au trecut ei în avantaj de două goluri. Constantin Ştefan a simţit momentul greu şi a luat imediat time-out.

Câinii s-au trezit şi au marcat de trei ori în ultimele patru minute, fără să primească gol, iar la cabine s-a intrat cu 12 la 11.

În partea a doua, tunisianul Missaoui a fost îngerul păzitor al dinamoviştilor. A blocat atac după atac şi i-a ţinut în viaţă pe câini în ciuda perioadei mai negre din ofensivă. Dinamoviştii au avut noroc şi cu barele şi s-au distanţat chiar la trei goluri. Finalul a fost incendiar, dar Dinamo a reuşit să ţină de scor şi să se impună cu 26 la 24.

Când poate intra Mèzangue în primul 11. E o soluție și pentru faza ofensivă!