Dinamo nu-și revine și rămâne pe ultimul loc în Liga 1

Dinamo a jucat în această seară la CFR Cluj acasă, iar „câinii” au avut galeria cu ei, chiar dacă suporterii n-au avut voie să intre cu însemnele clubului din Ștefan cel Mare.

Dinamo a reușit până în minutul 82 să țină scorul 0-0, Sebastian Moga începând meciul cu trei închizători, Ioan Filip, Mrzljak și Răuță. Dar visul s-a năruit când ardelenii au primit un penalty la Mike Cestor. Omrani, un atacant în formă în acest sezon, nu i-a dat nicio șansă lui piscitelli la lovitura de la 11 metri. El a înscris golul de 1-0. Câteva minute mai târziu s-a renunțat și la al doilea închizător, a ieșit Ioan Filip și a intrat Daniel Popa, dar fără vreo reușită notabilă.

Dinamo are în acest moment 8 goluri primite și 0 marcate în acest sezon și e pe ultimul loc în Liga 1.

CFR Cluj-Dinamo 1-0

CFR Cluj: Arlauskis – Butean, Mureșan, Cestor, Peteleu – Itu, Hoban, Luis Aurelio – Pereira, Costache, A. Păun.

Dinamo: Piscitelli – Moura, Bejan, R. Grigore, Sin – Mrzljak, Răuță, I. Filip – Sorescu, Montini, Moldoveanu.

Previous ECHIPELE DE START Cu ei atacă Moga marea surpriză în Gruia! Beton în fața apărării, CFR a băgat echipa a doua
Next Sorescu iese la atac: "NU a fost"