Dinamo, tot pe loc de play-out după un meci bun cu Craiova

Dinamoviștii au jucat în această seară pentru a spăla rușinea cu ASC Poli Timișoara și au reușit să-i facă lui Cosmin Contra plecarea mai ușoară la echipa națională. Antrenorul ”câinilor” nu voia în ruptul capului să plece după o înfrângere, chiar dacă este vorba de a prelua echipa națională. Și au reușit totuși să scoată un egal chiar dacă au condus-o pe Craiova cu 2-0.

Dinamo a deschis scorul în minutul 18, prin brazilianul Rivaldinho. Brazilianul a fost lansat ideal de Salomao, a înțepat mingea cu vârful bocancului și l-a învins pe Calancea.

Meciul modest al lui CSU a continuat pe parcursul primei reprize, arbitrul Ovidiu Hațegan eliminându-l pe Zlatinski după ce bulgarul l-a umplut de sânge pe Costache.

Penedo a prins o zi mare în poarta lui Dinamo, blocând în aceeași fază trei șuturi periculoase ale craiovenilor pe sfârșit de primă repriză.

Paul Anton: ”Facem greșeli de copii și juniori”

Previous Oficial FRF: ”Nu înseamnă că mutarea se va face 100%”
Next Cosmin Contra e senin: ”De mâine vom ști mai multe”