Dinamo, lider în Liga Campionilor. Ce a declarat antrenorul după meci

Seară magică în Ștefan cel Mare. Handbaliștii de la Dinamo mai spală din păcatele echipei de fotbal și fac spectacol. Ei au urcat pe primul loc în grupa D a Ligii Campionilor după ce au învins-o cu 35-30 pe Ademar Leon.

Fanii din Ştefan cel Mare şi-au făcut încălzirea înaintea marelui derby de la fotbal, Dinamo – FCSB. Suporterii alb-roşilor au aplaudat victoria de prestigiu a favoriţilor în Liga Campionilor, la handbal, în faţa lui Ademar Leon.

Atacul lui Dinamo a fost devastator, iar la pauză scorul era 18-15. Şi în repriza a doua, alb-roşiii, împinşi de la spate de o galerie frenetică, au fost de neoprit. Vârf de lance a fost tunisianul Amine Bannour, cu un procentaj de invidiat: 11 goluri din 13 aruncări. Vitaly Komogorov l-a secondat, cu cele 7 reuşite.

„Noi azi ne-am făcut treaba foarte bine. Îmi felicit baieșii și publicul care ne-a susținut pe tot parcursul jocului. Mai avem 3 meciuri de disputat foarte importante, grupa este echilibrată”, a spus antrenorul Constantin Ștefan.

Previous Unde-și poate relansa Grozav cariera. Tot lângă niște foști dinamoviști